tkaniny specjalistyczne

Tkaniny specjalistyczne

Tkaniny specjalistyczne są w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej. Pierwsze, co może zastanawiać to to czym jest ta specjalistyczność w tkaninie. Śpieszymy w wytłumaczeniem. Oczywiście porównamy to do materiału zwykłego.

Tkaniny specjalistyczne

Jeżeli macie bawełniany t-shirt, to ktoś wykonał go z tkaniny zwykłej. Jego funkcją jest po prostu okrycie ciała, by zapewnić minimum ciepła. Lub inaczej, by człowiek nie wychładzał się pod wpływem warunków atmosferycznych – na przykład wtedy, gdy wieje wiatr. Im niższa temperatura oraz im gorsze warunki, tym więcej ubrań potrzebujemy. Każde z nich jest tylko po to by służyć jako okrycie ciała.

Teraz możemy wytłumaczyć czym jest specjalistyczna tkanina. Otóż tak samo jak zwykła służy przede wszystkim do okrycia ciała, ale także do ochrony. Najprostsza forma ochrony to oczywiście utrzymanie ciepła podczas bardzo niskich temperatur. Czy zatem odzież ocieplana jest specjalistyczna? W pewnym sensie tak. Wystarcz spojrzeć z czego się składa. Oprócz tkaniny, nici i dodatków krawieckich ma jeszcze ociepliny.

Czy strażak ściąga koty z drzewa?

Idźmy dalej. Z jednej strony mamy ubrania ocieplane, więc co jest z drugiej? Otóż mamy tam ubranie, które zapewnia maksymalną ochronę przed wszelkimi trudnymi warunkami. Jest to ubranie strażaka, który gasi pożary, czyli ma kontakt z dużą ilością ognia, wody oraz specjalnej chemii która ułatwia gaszenie. Ponadto strażak usuwa skutki wypadków drogowych, gdzie musi być dobrze widoczny w dzień i w nocy aby uniknąć przypadkowego potrącenia. Praca strażaka to czasem także zdjęcie kota z drzewa. Tak przynajmniej utrwaliliśmy w stereotypach. Wszystkie te czynności powodują, że ubranie te musi mieć wiele różnych właściwości.

Ma chronić przed ogniem, kwasem, być nieprzemakalne, ocieplane, wentylowane, odblaskowe. Czy jest więc też specjalistyczne? Jest i to skrajnie. Polska Grupa Tekstylna posiada w swojej ofercie tkaniny, z których można wyprodukować zarówno zwykłe t-shirty jak i super specjalistyczne ubrania dla strażaków. Formy pomiędzy też są jak najbardziej możliwe. Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów odzieżowych. Jest naprawdę z czego wybierać! Wystarczy się z nami skontaktować lub dokonać zakupów online.

Więcej informacji na temat tkanin specjalistycznych znajdziesz tutaj