tkaniny poliestrowe

Tkaniny poliestrowe

Tkaniny poliestrowe znajdują się w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej. Dlatego możemy zaprosić wszystkich producentów odzieży, którzy zajmują się tworzeniem ubrań z poliestru. Chociaż z drugiej strony jest to na tyle uniwersalna tkanina, że w zasadzie moglibyśmy zaprosić każdego, kto produkuje ubrania.

Tkaniny poliestrowe – do czego służą?

Jeżeli myślimy o tkaninach wykonanych z poliestru to od razu myślimy o porównaniu z bawełną. Bo tak jak największym konkurentem tkaniny jest dzianina, tak największym konkurentem poliestru jest bawełna. W związku z tym siłą rzeczy trzeba sprawdzać różnice pomiędzy nimi. Chociaż często stosuje się miksy bawełniano-poliestrowe i odwrotnie poliestrowo-bawełniane.

Tkanina poliestrowa jest bardziej syntetyczna. Możecie się o tym przekonać dotykając ją. Zupełnie inaczej odczuwa się ją aniżeli bawełnę. Ta druga jest miękka, zaś poliester jest sztywny. Warto jednak sobie uzmysłowić, że ten drugi może być częściej prany, dlatego jeżeli planujecie stworzyć na przykład ubranie robocze, to ten drugi materiał powinien być bardziej przydatny. Wszystko dlatego, że pracownicy muszą prać ubrania dużo częściej. Szczególnie, gdy mają do dyspozycji jeden komplet. Wtedy w zależności od intensywności pracy na stanowisku, ubranie może być prane nawet 4 razy w tygodniu.

Im więcej potu, tym więcej trzeba prać. Aczkolwiek poliester dużo lepiej znosi pocenie się niż bawełna. Największym atutem jest to, że pot się nie wchłania aż tak bardzo. Bo na bawełnie zobaczymy mokre plamy. W przypadku ubrań poliestrowych też, ale potrzeba dużo więcej potu. Stąd popularność tego materiału na przykład w ubraniach sprzedawców, gdzie praca często jest na stojąco i w ruchu.

25 lat działania

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich producentów odzieży. Zarówno tych, którzy tworzą ubrania zwykłe, codzienne po tych co zajmują się szyciem ubrań roboczych. Do dyspozycji macie ponad 100 kolorów, a także ponad 70 rodzajów dodatków krawieckich. Do tego akcesoria, buty, rękawice i stroje jednorazowe.

Od 25 lat działamy na 20 rynkach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Jesteśmy sprawdzonym i rzetelnym partnerem w biznesie. Nasze produkty posiadają stosowne certyfikaty, które potwierdzają ich jakość. Jeżeli chcieliby Państwo dokonać zakupów, to zapraszamy do działu kontakt, gdzie znajdziecie dane do naszych przedstawicieli handlowych. Możecie też zamawiać poprzez nasze aplikacje na Android i iOS. Do tego jest dostępna platforma B2B, a wkrótce także sklep internetowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich!

Więcej informacji na temat tkanin poliestrowych znajdziesz tutaj