tkaniny kwasoochronne

Tkaniny kwasoochronne

Tkaniny kwasoochronne są dostępne w Polskiej Grupie Tekstylnej. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby i firmy, które produkują odzież specjalistyczną. Oczywiście w naszej ofercie są także tkaniny do ubrań zwykłych, roboczych czy do dedykowanych zawodów jak branża medyczna czy HoReCa (hotelarstwo, restauracje, kawiarnie). W tym wątku jednak skupimy się na sektorach gospodarczych, gdzie trzeba używać ubrań specjalistycznych.

Tkaniny kwasoochronne – kto potrzebuje?

Jak sama nazwa wskazuje, ubrania tego typu są po to by chronić użytkownika przed działaniem kwasów. Dlatego też wszędzie tam, gdzie zawód wymaga kontaktu z tymi płynami, potrzebne są specjalistyczne stroje ochronne. Czyli w zasadzie gdzie?

Potencjalnie można sobie zadać pytanie – skoro kwas jest niebezpieczny, to po co go używać? Tymczasem taki żrący kwas solny potrzebny jest w medycynie, metalurgii, farmacji, kosmetyce, chemii czy nawet przemyśle spożywczym. Tam jest niezbędny do produkcji sztucznych miodów, cukrów czy przypraw. Ogólnie jeżeli spotkaliście się kiedyś ze sformułowaniem na etykiecie pożywienia „regulator kwaskowości” to właśnie producentowi chodziło o kwas solny. Bez tego kwasu nie byłoby też na przykład farb do włosów.

Jak można to jeść?

Może to się wydawać dziwne, że ludzie spożywają coś co ma właściwości żrące. To jest magia chemii. Kwas w kontakcie ze skórą nie jest rozcieńczony, wtedy ma właśnie właściwości żrące. Przy produkcji właśnie rozcieńczanie powoduje że jest użyteczny.

I tym sposobem dochodzimy do sedna sprawy. Każdy, kto pracuje przy produkcji jedzenia, leków, chemii, ubrań i wielu innych powinien pracować w specjalistycznym stroju, jeżeli ma kontakt z kwasem. Taki strój ma za zadanie uchronić pracownika przed poparzeniami. Bezpieczeństwo i higiena pracy zawsze są najważniejsze, dlatego dobór odpowiednich strojów powinien być dla każdego pracodawcy priorytetem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich producentów ubrań do tych wszystkich branż. W naszym asortymencie znajdziecie odpowiednie tkaniny, z których da się wyprodukować ubranie kwasoochronne. Polska Grupa Tekstylna działa w branży od 25 lat. Do tej pory obsłużyliśmy ponad 4000 Klientów. Docieramy do wielu krajów w Europie, a także na jej skraj do Turcji. Jesteśmy też w azjatyckim Wietnamie i Brazylii znajdującej się w Ameryce Południowej.

Więcej informacji na temat tkanin kwasoochronnych znajdziesz tutaj