Tkanina fluorescencyjna

Tkanina fluorescencyjna

Tkanina fluorescencyjna znana pod popularną nazwą jako „lajkra” to wynalazek wieku XX. Jak to z wynalazkami bywa – miała najpierw służyć żołnierzom, a potem zaczęła służyć już wszystkim. Dziś to bardzo ważny element odzieży sportowej. Czy nadaje się także na ubranie robocze? Oczywiście że tak!

Tkanina fluorescencyjna – jakie ma zalety?

Największą zaletą tej tkaniny jest jej bardzo wysoka wytrzymałość i wszechstronność. Elastyczna, doskonale przylega do ciała, wchłania pot i tłuszcz. Patrząc na to pod kątem roboczym – nada się do odzieży wszędzie tam, gdzie warunki pracy są wymagające ciągłego ruchu. Pierwsza myśl to formacje mundurowe. Przykładowo tacy policjanci patrolujący ulice dziennie przechodzą bardzo wiele kilometrów. Rzecz jasna – stresujące warunki pracy w połączeniu z ruchem powoduje, że nie jeden funkcjonariusz się spoci. Jednak, gdy patrzymy na umundurowanie to z pewnością nie jest z „lajkry”. Ta szczególnie nadaje się zimą w postaci spodni i bluzki, na które nakładamy pozostałe ubrania czy mundury. Wtedy możemy odseparować od siebie ubranie, które wchłonie pot od ubrania, które dłużej pozostanie czyste.

Obsługujemy różne branże

Polska Grupa Tekstylna posiada w swojej ofercie tkaniny, dzianiny, akcesoria, dodatki krawieckie czy też buty. W naszych magazynach nie brakuje także tkaniny fluorescencyjnej. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich producentów odzieży do współpracy. Specjalizujemy się w dostarczaniu materiałów na ubrania robocze, specjalistyczne – także do prac niebezpiecznych, do tego obsługujemy producentów branży HoReCa (czyli hotelarstwo i gastronomia). Z naszych materiałów można wyprodukować także zwykłe i ocieplane ubranie, toteż nie mamy ograniczeń co do konkretnych branż.

Działamy w na trzech kontynentach. Nasze produkty można kupić na 20 rynkach Europy, Azji i Ameryki Południowej. W ciągu 25 lat działalności obsłużyliśmy ponad 4000 Klientów. Dysponujemy ogromnymi magazynami tkanin, dzianin, które są dostępne w ponad 100 kolorach. Mamy też ponad 70 rodzajów dodatków krawieckich. Zakupów można dokonywać poprzez nasze aplikacje na Android i iOS, a także poprzez platformę B2B. Wkrótce dostępny będzie również sklep internetowy. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Numery telefonów i e-maile znajdziecie w zakładce kontakt.

Więcej informacji na temat tkanin fluorescencyjnych znajdziesz tutaj