hurtownia tkanin trudnopalnych

Hurtownia tkanin trudnopalnych

Hurtownia tkanin trudnopalnych Polskiej Grupy Tekstylnej posiada w swojej ofercie specjalne materiały, dzięki którym powstaje trudnopalna odzież robocza. Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy z zawodem wykonującym zadania w takim stroju to oczywiście strażak. Gaszenie pożarów jak nic wpisuje się w wymagania specjalistycznych tkanin. Ale to jednak nie jedyny zawód, gdzie używa się tego typu tkanin. Wszędzie tam gdzie jest wysoka temperatura i łatwa możliwość zapłonu potrzebne są także specjalistyczne stroje robocze, które chronią człowieka przed niebezpieczeństwem.

Hurtownia tkanin trudnopalnych – kto potrzebuje?

Odzież robocza trudnopalna oraz tkaniny, które wykorzystujemy do jej produkcji używamy przede wszystkim w sektorze energetycznym. Dobrze chronić musimy spawaczy czy elektryków. Ci pierwsi podczas spawania wytwarzają iskry i wysokie temperatury. Elektrycy pracujący przy przewodach wysokiego napięcia również mogą być blisko iskrzącego się miejsca. Dlatego potrzebują ubrania, które zabezpiecza przed zapaleniem się.

Odzież trudnopalna jest tak skonstruowana, by uodparniała od iskier i nie zapalała się. Jest w pełni bezpieczna nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Dla nasze tkanin trudnopalnych mamy  wszystkie wymagane certyfikaty, które są wysokiej jakości. Dzięki czemu ubrania jakie z nich powstają są bardzo bezpieczne, a praca w nich jest komfortowa. Warto też dodać, że nie tylko iskry i ogień stanowią zagrożenie. Niebezpieczne są również stopione cząstki metali, a także dym. W ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej są również specjalistyczne buty i rękawice. Dzięki czemu możemy mieć komplet.

Działamy na 3 kontynentach!

Polska Grupa Tekstylna działa aktywnie w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Jesteśmy dostępni na ponad 20 rynkach. W swojej ofercie mamy tkaniny na odzież roboczą – w tym trudnopalną, a także materiały na odzież do branży HoReCa. Do tego mamy mnóstwo akcesoriów, rękawice i buty ochronne. Naprawdę jest z czego wybierać. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty. W branży tekstylnej działamy już od 25 lat i mamy na koncie obsłużonych ponad 4000 Klientów. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy szukają tkanin i dzianin na odzież roboczą.

Więcej informacji na temat hurtowni tkanin trudnopalnych znajdziesz tutaj