Trudnopalne taśmy odblaskowe

Trudnopalne taśmy odblaskowe na specjalistycznej odzieży są potrzebne w zawodach niebezpiecznych, w których występuje ogień, iskry i inne niebezpieczne substancje. I choć taśmy te nie chronią przed tego typu niebezpieczeństwami, to pełnią jeszcze jedną, dość ważną funkcję.

Taśmy odblaskowe trudnopalne – gdzie się przydają?

Odzież specjalistyczna z taśmami odblaskowymi wykorzystywana jest przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, zwłaszcza ratowników medycznych w karetkach pogotowia. Ponadto mundury wyposażone w takie akcesorium noszą policjanci, strażacy, strażnicy graniczni i wiele innych służb mundurowych. Jak sama nazwa wskazuje, taśmy te są zaprojektowane tak, aby odbijać światło. W szczególności mamy na myśli światło samochodu osobowego. Przedstawiciele służb mundurowych pracujący po zmroku na drogach bez odblasków byliby narażeni na przypadkowe potrącenie.

Odzież specjalistyczna lub mundur to nie tylko wytrzymała, ale również trudnopalna tkanina w przypadku prac zagrożonych pożarem i iskrami. W jej skład wchodzą również specjalistyczne nici trudnopalne oraz taśmy odblaskowe. Wszystkie te elementy są bardzo trwałe, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o pranie. Dobry mundur wchłania pot, bo jak wiadomo praca na takim stanowisku jest wymagająca i stresująca. Ponadto jesteśmy narażeni na częste zabrudzenia, ciepło, wilgoć, ale także niską temperaturę, ogień, iskry, środki chemiczne. Dlatego mundury czy ogólnie odzież specjalistyczna są prane bardzo często i w wysokich temperaturach. Czasami stosuje się również odplamiacze lub inne silne substancje czyszczące. Dlatego każda tkanina musi być niezwykle wytrzymała. Nasze posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość i odporność.

Zapoznaj się z produktami

Nasza firma oferuje tkaniny i dzianiny w ponad 100 kolorach. Ponadto do dyspozycji klientów jest ponad 70 rodzajów akcesoriów krawieckich. To wszystko znajdziesz w zakładce produkty. Są one pogrupowane w osiem kategorii: odzież robocza, odzież medyczna i HoReCa, odzież specjalistyczna, odzież ocieplana. Ponadto oferujemy obuwie, odzież jednorazową oraz akcesoria. Jesteśmy dostępni na 20 rynkach w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Nasze produkty możesz kupić za pośrednictwem aplikacji na Androida, iOS, a także za pośrednictwem platformy B2B, a wkrótce także sklepu internetowego.

Nasze magazyny pełne są tkanin, dzianin, dodatków i dodatków krawieckich. Od 25 lat obsługujemy ponad 4000 klientów z całego świata. Serdecznie zapraszamy również do zakupów.

Więcej informacji na temat trudnopalnych taśm odblaskowych
można znaleźć tutaj