tkaniny z elastanem

Tkaniny z elastanem

Tkaniny z elastanem są w ofercie naszej firmy. Polska Grupa Tekstylna zaprasza do współpracy wszystkich producentów odzieżowych. Z naszych materiałów możecie wykonać praktycznie każdy rodzaj ubrania. Najlepszy wybór będziecie mieli jeżeli tworzycie ubrania robocze, specjalistyczne i dedykowane dla konkretnych zawodów. Jednak warto podkreślić, że nasza oferta jest na tyle uniwersalna, że w zasadzie każdy coś znajdzie dla siebie.

Tkaniny z elastanem – gdzie się je stosuje?

Zacznijmy od tego czym są tkaniny, które posiadają elastan, bo to nie jest aż tak oczywiste jak przy bawełnie czy poliestrze. Elastan to materiał syntetyczny ze specjalnych włókien, które w osiemdziesięciu pięciu procentach składają się z kauczuku. Niektórzy kojarzą słowo „lycra”. Warto jednak podkreślić, że to jeden ze składników elastanu, ale nie jedyny. Niektórzy na elastan mówią także spandex. Początkowo, gdy wynaleziono ten sztuczny materiał miał on służyć w wojsku jako guma. Ostatecznie nowinki z wojska przeszły do świata cywilnego i tak stały się częścią naszego codziennego życia.

W świecie odzieży elastan jest po to by ubranie mogło się rozciągać, zmieniać formy i kształt. Dodatkowo jest to materiał miękki i miły w dotyku. Dlatego tak ukochany przez kobiety, ale też wszystkich sportowców.

Bawełna czy elastan?

Wiele osób zadaje sobie pytanie co jest lepsze – naturalna bawełna czy sztuczny elastan. Tak naprawdę nie ma na to jednej słusznej odpowiedzi, bo argumenty za jednym i drugim materiałem są różne. Warto jednak wiedzieć, że przeznaczenie bawełny raczej należy kierować w stronę czynności życia codziennego, a także pracy biurowej i intelektualnej. Elastan natomiast służy bardziej sportowcom i wszystkim tym, którzy w ciągu dnia są ciągle w ruchu. Szczególnie że ten materiał w żaden sposób nie ogranicza ruchów. Doskonale przylega do ciała i świetnie się wentyluje.

Jesteśmy dostępni na 20 rynkach w krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Można zamawiać nasze produkty nawet w tak odległych zakątkach od Polski jak Wietnam, Brazylia czy Turcja.

Więcej