tkaniny robocze z elastanem

Tkaniny robocze z elastanem

Tkaniny robocze z elastanem są w ofercie naszej firmy. Polska Grupa Tekstylna zaprasza do współpracy producentów odzieżowych. Z naszych materiałów da się wykonać praktycznie każdy rodzaj ubrania. Najlepszy wybór będzie miał każdy, kto tworzycie ubrania robocze, specjalistyczne i dedykowane dla konkretnych zawodów. Jednak warto podkreślić, że nasza oferta jest na tyle uniwersalna, ze w zasadzie każdy coś znajdzie dla siebie.

Tkaniny robocze z elastanem – gdzie się je stosuje?

Zacznijmy od tego czym są tkaniny, które posiadają elastan, bo odpowiedź może być zaskakująca. Niewiele osób wie, że to jest syntetyk, który kilkadziesiąt lat temu został wyprodukowany na potrzeby wojska. Miała to być specjalna guma militarna. Jak to w świecie nowinek bywa, po jakimś czasie przeniknęła ona do świata cywilów i tak oto dziś służy jako ubranie. Może być również tkaniną roboczą. Niektórzy znają ten materiał jako „lycra” albo „spandex”. Składa się ze specjalnych syntetycznych włókien. Osiemdziesiąt pięć procent jego składu to kauczuk. Jest miły w dotyku i doskonale przydaje się do zawodów fizycznych a także dla sportowców.

Można z niego tworzyć tak zwane „legginsy”, bluzki do biegania, ale też kominiarki, kominy, a nawet całe bluzy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeżeli jednak nastawiamy się na produkcję pod tkaniny zawodowe, to musimy brać pod uwagę przede wszystkim te branże, gdzie obowiązki przypominają sport. Czyli tam gdzie jest bardzo dużo ruchu i aktywności. Chodzenie, noszenie, przysiady, skłony – to wszystko czasem wykonuje się nie tylko dla relaksu, ale w ramach pracy.

Bawełna czy elastan?

Wiele osób zadaje sobie pytanie co jest lepsze – bawełna, która jest naturalna czy elastan, który jest sztuczny. Tak naprawdę niedobrej, jednoznacznie przesądzającej odpowiedzi. Wiadomo, że do pracy fizycznej potrzebować będziemy bardziej elastanu, a do spokojnej pracy biurowej bawełna w zupełności wystarczy. Elastan służy wszystkim tym, którzy w ciągu dnia są ciągle w ruchu. Szczególnie że ten materiał w żaden sposób nie ogranicza. Doskonale przylega do ciała i świetnie się wentyluje.

Więcej informacji na temat tkanin roboczych z elastanem znajdziesz tutaj