tkaniny robocze z elastanem

Tkaniny robocze z elastanem

Tkaniny robocze z elastanem oferujemy w naszej firmie. Polska Grupa Włókiennicza zaprasza do współpracy producentów odzieży. Z naszych materiałów można wykonać praktycznie każdy rodzaj odzieży. Najlepszy wybór będzie dostępny dla każdego, kto tworzy odzież roboczą, odzież specjalistyczną oraz odzież dedykowaną konkretnym zawodom. Warto jednak podkreślić, że nasza oferta jest na tyle uniwersalna, że w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Tkaniny robocze z elastanem – gdzie są używane?

Zacznijmy od tego, jakie są tkaniny, które posiadają elastan, bo odpowiedź może być zaskakująca. Niewiele osób wie, że jest to syntetyk, który został wyprodukowany na potrzeby wojska kilkadziesiąt lat temu. Miała to być specjalna guma wojskowa. Jak to w świecie nowości bywa, po pewnym czasie przeniknął do świata cywilów i tak dziś jest używany jako odzież. Może to być również tkanina robocza. Niektórzy znają ten materiał jako „lycra” lub „spandex”. Składa się ze specjalnych włókien syntetycznych. Osiemdziesiąt pięć procent jego składu to guma. Jest przyjemny w dotyku i doskonale sprawdza się podczas zawodów fizycznych, a także dla sportowców.

Można z niego tworzyć tzw. „legginsy”, bluzy do biegania, ale także kominiarki, kominy, a nawet całe bluzy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeśli jednak skupiamy się na produkcji tkanin profesjonalnych, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim te branże, w których obowiązki przypominają sport. To znaczy tam, gdzie jest dużo ruchu i aktywności. Chodzenie, noszenie, przysiady, skłony – wszystko to czasami robi się nie tylko dla relaksu, ale także w ramach pracy.

Bawełna czy elastan?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co jest lepsze – bawełna, która jest naturalna, czy elastan, który jest sztuczny. W rzeczywistości nie była to dobra, jednoznacznie zdecydowana odpowiedź. Wiadomo, że do pracy fizycznej będziemy potrzebować więcej elastanu, a do cichej pracy biurowej bawełna w zupełności wystarczy. Elastan jest dobry dla wszystkich, którzy w ciągu dnia są w ciągłym ruchu. Zwłaszcza, że ten materiał w żaden sposób Cię nie ogranicza. Doskonale przylega do ciała i dobrze wentyluje.

Więcej informacji na temat tkanin roboczych z elastanem
znajdziesz tutaj