tkaniny poliestrowo bawełniane

Tkaniny poliestrowo bawełniane

Tkaniny poliestrowo bawełniane są w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej. Jeżeli jesteście producentami odzieży roboczej albo medycznej i dla branży HoReCa, to dlatego takie właśnie materiały przydadzą się Wam najbardziej.

Tkaniny poliestrowo bawełniane – czym są?

Tkaniny, które tak nazywamy oznaczają nie więcej i nie mniej a tyle, że dominującą ich częścią jest poliester, a dodatkiem bawełna. Połączenie tych dwóch materiałów w odzieży jest bardzo popularne oraz praktyczne. Szczególnie w branżach, które wymieniliśmy. Branża HoReCa oznacza zawody hotelarstwo, gastronomia, kawiarnie. Czyli krótko mówiąc wszystkich pracowników, którzy zajmują się przygotowywaniem szeroko rozumianych posiłków. Jako ciekawostkę dodamy, iż w hotelarstwie osoby sprzątające – jeżeli mają firmowe ubrania, a nawet pościel mogą być wykonane z tego samego materiału. czyli tkaniny poliestrowo-bawełnianej. Cóż za uniwersalność!

Jeżeli chodzi o branże medyczną, a także wszelkie zawody robocze czyli tam gdzie pracuje się fizycznie, to tkanina z dominantą poliestru sprawdza się najlepiej. Te wszytkie branże i zawody pod pewnym kątem coś łączy.

Co łączy lekarza, kucharza i robotnika?

Wszyscy noszą firmowe ubrania poliestrowo-bawełniane nieprzypadkowo. Ze względu na fakt, że w każdym z tych zawodów bardzo łatwo jest się ubrudzić. Lekarz ma kontakt z krwią i różnymi płynami ustrojowymi. Bada pacjenta, niekiedy wykonuje jakieś drobne zabiegi, przy których nie zakłada się dodatkowych strojów ochronnych. Wtedy jest taka możliwość, że dojdzie do jakiegoś ubrudzenia.

Każdy, kto kiedykolwiek gotował dobrze wie jak łatwo jest się ubrudzić. To co powiedzieć o kimś, kto posiłki przygotowuje przez cały dzień? Czasem jego ubranie wygląda jakby wyszedł z mieszalni farb. Natomiast jeżeli chodzi o pracowników fizycznych, to często mają do czynienia z brudem, pyłem, olejami i innymi substancjami. Mogą one łatwo zabrudzić całe ubranie.

I te brudne ubranie od ciężkiej pracy – wszystkie te zawody łączy. A jak wiadomo brudne trzeba uprać. Jeżeli by te ubranie było po prostu zwykłe, to po kilkunastu praniach niewiele z niego by zostało. Dlatego skład poliestrowo-bawełniany powoduje, że można je prać bardzo często przed dłuższy okres bez ubytków jakościowych. Ma też znaczenie fakt, że można użyć wysokiej temperatury prania.

Na zakończenie dodamy, że wiadomo: tego typu plamy co powstają w szpitalach, gabinetach lekarskich, hotelach, kuchniach i budowach. Mogą łatwo nie chcieć się odeprać.

Więcej informacji na temat tkanin poliestrowo bawełnianych znajdziesz tutaj