tkaniny ochronne

Tkaniny ochronne

Tkaniny ochronne są w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej. Zapraszamy wszystkich, którzy produkują odzież nadającą się do specjalnych zawodów, w których potrzebne są ubrania robocze zapewniające ochronę. Możecie wybierać z szerokiego asortymentu.

Tkaniny ochronne – przed czym chronią?

Od razu nasuwa się pytanie. Skoro ubranie ma być ochronne, to przed czym chroni? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo nie każdy zawód jest taki sam, ale ogólnie można odpowiedzieć, że chronią przed niebezpieczeństwem. Jeżeli praca polega na wykonywaniu obowiązków na drodze publicznej, to by zniwelować ryzyko przypadkowego potrącenia przez samochód dobrze mieć odblaski. Alternatywnie można mieć ubrania z takich materiałów, które mają bardzo jaskrawe kolory. W przypadku takich zawodów jak strażak, potrzebna jest bardzo specjalistyczna ochrona przed różnymi zagrożeniami – ogniem, kwasami, olejami. Do tego taka osoba musi mieć komfort pracy w każdych warunkach atmosferycznych – zarówno latem, gdy są piekielne upały jak i zimą, gdy mamy do czynienia ze strasznym mrozem. Do tego może padać deszcz i wiać wiatr, zaś strażak nie może być od tego przemoczony i ogólnie potem cierpieć na zapalenie płuc. Każdy pożar i akcja drogowa eliminowałby w ten sposób bardzo dużo ludzi na wiele dni.

Zobaczmy jeszcze jak wygląda praca kucharza czy lekarza. Oba zawody są pod pewnym względem do siebie podobne, gdyż zarówno przedstawiciel jednego i drugiego zawodu jest narażony na całą gamę różnych ubrudzeń. Dlatego też ich ubrania muszą być bardzo wytrzymałe i nie mogą niszczyć się po każdym silnym praniu. A takie trzeba wykonać bardzo często. W porównaniu ze zwykłym ubraniem, tu trzeba stosować silne chemikalia czyszczące jak i prać w maksymalnie wysokich temperaturach. Zwykłe, codzienne ubranie czegoś takiego by nie przetrwało.

Certyfikaty na tkaniny

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich producentów odzieży. Zarówno tych, którzy tworzą ubrania zwykłe, codzienne po tych co zajmują się szyciem ubrań specjalistycznych, ale nie tylko dla strażaków, lecz dla wszystkich zawodów gdzie ubranie ma chronić przed niebezpieczeństwem. Do dyspozycji jest ponad 100 kolorów, a także ponad 70 rodzajów dodatków krawieckich. Do tego akcesoria, buty, rękawice i stroje jednorazowe.

Od 25 lat działamy na 20 rynkach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Jesteśmy sprawdzonym i rzetelnym partnerem w biznesie. Nasze produkty posiadają stosowne certyfikaty, które potwierdzają ich jakość. Jeżeli chcieliby Państwo dokonać zakupów, to zapraszamy do działu kontakt, gdzie znajdziecie dane do naszych przedstawicieli handlowych. Możecie też zamawiać poprzez nasze aplikacje na Android i iOS. Do tego jest dostępna platforma B2B, a wkrótce także sklep internetowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich!

Więcej informacji na temat tkanin ochronnych znajdziesz tutaj