tkaniny na ubrania

Tkaniny na ubrania

Tkaniny na ubrania są dostępne w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej czyli hurtowni materiałów takich jak tkaniny czy dzianiny. Powstawanie ubrania to złożony proces. Musimy przede wszystkim zdecydować czy użyjemy właśnie tkaniny czy jednak dzianiny. Różnica pomiędzy nimi jest ogromna i determinuje to, jak będzie ostatecznie wyglądać produkt, który tworzymy.

Tkaniny na ubrania – co z nich powstanie?

Jeżeli zdecydujemy się na przykład na konkretną tkaninę, to pozostało jeszcze wybrać czy ma być bawełniana czy bawełniano-poliestrowa, a może poliestrowo-bawełniana. Ten wybór również jest ważny, bo później ubranie różnie będzie się zachowywać przy użyciu. Tak samo inaczej materiał reaguje na pranie.

Przykładowo tkanina poliestrowo-bawełniana nadaje się na ubrania specjalistyczne, gdyż można ją prać w wysokich temperaturach. Natomiast zaletą delikatnej bawełny jest ogromny komfort noszenia. Warto wziąć pod uwagę, że dana tkanina jeżeli służy w warunkach domowych zużyje się rzadziej niż taka, którą eksploatujemy w pracy. Wówczas taką częściej pierzemy, a też i często w wysokich temperaturach. Tam gdzie można się zabrudzić to potrzebne mogą być specjalistyczne środki czyszczące. Dlatego też zupełnie inaczej zachowa się przy użyciu ubranie lekarza, a inaczej pracownika biurowego.

Dobór materiału to jeszcze nie wszystko. Bardzo ważnym czynnikiem przy ubraniach są nici. Jeżeli wybierzemy najlepsze na świecie sukno, ale słabe nici, to takie ubranie nam się rozpadnie. Dlatego też nici muszą być wytrzymałe, ale także odporne na prania i trudne warunki. Szczególnie, gdy mówimy o pracownikach, którzy mają fizyczne lub stresujące zadania.

Jeszcze inne ubrania powstają, gdy produkujemy je dla sportowców. Tam używa się materiału typu softshell. Jest to specjalna, podwójna powłoka, dzięki której możemy chronić się i przed wiatrem i też nie mieć problemu z potem. Szczególnie, gdy długotrwale wędrujemy gdy jest zimno. Mokre plecy, które by były odsłonięte sprawiliby że moglibyśmy się rozchorować.

Jesteśmy dla Was!

Każdy, kto produkuje odzież znajdzie u nas wszystko co jest potrzebne. Możecie wybierać spośród takich materiałów jak tkaniny, dzianin w ponad 100 kolorach, a także mamy w asortymencie ponad 70 rodzajach dodatków krawieckich. Jeszcze są też akcesoria, buty, rękawiczki i odzież jednorazowa. Wszystko to potwierdzamy wieloma certyfikatami jakości.

Polska Grupa Tekstylna posiada własną platformę sprzedażową, aplikacje internetowe na Android i iOS. Zamówień można dokonywać także kontaktując się z nami bezpośrednio. Produkty są dostępne na 20 rynkach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Mamy 25 lat doświadczenia w tym co robimy. Obsłużyliśmy do tej pory ponad 4000 Klientów. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Więcej informacji na temat tkanin na ubrania znajdziesz tutaj