tkaniny medyczne

Tkaniny medyczne

Tkaniny medyczne to nie tylko ubrania dla lekarzy, ale również dla całego personelu pracującego w szpitalach, przychodniach, klinikach i innych miejscach. Wszędzie, gdzie udzielamy pomocy medycznej oraz realizujemy usługi ochrony zdrowia. Polska Grupa Tekstylna zaprasza wszystkich producentów ubrań tkanin medycznych. Jeżeli dostarczacie takowe, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Tkaniny medyczne – dlaczego są specjalne?

Warto uświadomić sobie, że tkaniny medyczne to nie tylko biały, niebieski czy zielony kolor. Za taką odzieżą kryje się dużo więcej. Przede wszystkim praca w warunkach szpitalnych czy ogólnie z pacjentem to praca, gdzie narazić się możemy na kontakt z krwią czy też innymi płynami i wydzielinami. Do tego dodać należy kontakt z wirusami i bakteriami. Dlatego też ubranie lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i personelu medycznego musi być stworzone ze specjalistycznych materiałów. Co ciekawe w branży HoReCa – czyli hotelarstwo i gastronomia – używa się takich samych materiałów. Wynika to z faktu kontaktu z substancjami, płynami i innymi rzeczami intensywnie brudzącymi odzież roboczą.

Specjalistyczne to takie, które wytrzymają (bez większego zużycia się) dużą liczbę prań w wysokich temperaturach. Nawet z użyciem specjalistycznych silnych środków piorących. Do tego tkanina to nie wszystko, tego typu ubrania muszą także posiadać specjalistyczne, silne i wytrzymałe nici. Bez nich ubranie by się po prostu rozpadło. Nasze materiały, z których powstają ubrania mają wiele certyfikatów potwierdzających ich wysoką jakość, więc kupując właśnie u nas obawy o to nie ma.

Jesteśmy od 25 lat na rynku!

Polska Grupa Tekstylna ma pełne magazyny materiałów zaś w ofercie mamy także tkaniny medyczne i jesteśmy dostępni na 20 rynkach świata w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Do tej pory obsłużyliśmy już 4000 Klientów. Na rynku działamy od ponad 25 lat. Zapraszamy producentów odzieżowych, by dołączyli do grona naszych Kontrahentów. W ofercie mamy tkaniny, dzianiny, dodatki krawieckie, akcesoria czy buty.

Oferta podzielona jest na 8 kategorii – odzież roboczą, medyczną i HoReCa, ocieplane, akcesoria, buty i inne. Możecie skorzystać także z naszej aplikacji internetowej na Android oraz iOS. Do tego dysponujemy platformą B2B. Wkrótce będziemy mieli także sklep internetowy.

Więcej informacji na temat tkanin medycznych znajdziesz tutaj