tkaniny ekologiczne poliester z recyklingu

Tkaniny ekologiczne poliester z recyklingu

Tkaniny ekologiczne poliester z recyklingu są w magazynach Polskiej Grupy Tekstylnej. Jeżeli jesteście producentami odzieży i interesuje Was ta nowoczesna forma wytwarzania odzieży, to trafiliście idealnie. Dzięki nam dostajecie gotowe komponenty, z których możecie tworzyć nowoczesną, piękną, odzież z recyklingu, która jest ekologiczna.

Tkaniny ekologiczne poliester z recyklingu

Według World Widlife Fund do produkcji bawełny na jedną koszulkę potrzeba 2700 litrów wody. Dużo prawda? Jeżeli dodamy, że mimo iż Ziemia jest obfita w wodę, to tylko 3 procent tej cieczy nadaje się do spożycia. Także i użycia,o niektórzy mogą być zaskoczeni. O ile w naszych czasach wody raczej nie zabraknie, to przyszłe pokolenia mogą mieć z tym problem. Dlatego, by za sto lat uniknąć wojen o wodę, już dziś podejmowane są różne wysiłki, by nie zużywać wszystkich dostępnych surowców już teraz. Nazywamy to polityką zrównoważonego rozwoju. Nie wchodząc w szczegóły polityczne, wniosek jest taki iż mamy do czynienia ze światowym trendem skłaniania się rozwiniętych społeczeństw do ekologicznego trybu życia.

Jednym elementem tego trybu jest recykling, czyli nie jak powszechnie się uważa segregowanie śmieci, tylko traktowanie tego co mamy do wyrzucenia jako odpadki lub surowce. Odpadki ulegają spaleniu w nowoczesny sposób, dzięki czemu zamiast gryzącego i trującego dymu mamy zieloną energię. Surowce natomiast są wykorzystujemy ponownie, dzięki czemu możemy jeszcze raz coś wyprodukować bez zbędnego zużywania zasobów Ziemi.

Poliester doskonale sobie radzi

W ostatnim czasie tak samo zaczęto produkować ubrania. Zamiast zużywać miliardów litrów wody do produkcji bawełny, zaczęto produkować ubrania z włókien syntetycznych. Stąd mamy między innymi poliester, który doskonale sprawdza się jako ubranie dla aktywnych. Doskonale radzi sobie z potem, można go prać w wyższych niż bawełna temperaturach i nie zużywa się tak szybko. Teraz okazuje się że ma jeszcze jedną właściwość – można go używać ponownie z recyklingu. Dzięki czemu wpisuje się on w ekologiczne działania.

Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wypuścić na rynek odzież ekologiczną z recyklingu. Nasze materiały Wam w tym pomogą.

Więcej informacji na temat tkanin ekologicznych z recyklingu znajdziesz tutaj