tkaniny bawełniano poliestrowe

Tkaniny bawełniano poliestrowe

Tkaniny bawełniano poliestrowe są w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej. W naszych magazynach nie brakuje materiałów, z których powstać może odzież zwykłą, robocza czy specjalistyczna. Zacznijmy jednak od wyjaśnienia pewnych różnic pomiędzy tkaninami.

Tkaniny bawełniano poliestrowe – do czego stosujemy?

Tkanina, która nazwana jest bawełniano poliestrowa oznacza tyle, że dominującą jest ta pierwsza, a ta druga jest tylko dodatkiem. Bawełnę stosuje się do innego typu odzieży, zaś poliester do innych. Po co więc miksować? Śpieszymy z odpowiedzią. Zastosowanie w stu procentach poliestru spowodowałoby że ubranie byłoby niezwykle sztywne i mało elastyczne. Natomiast sto procent bawełny oznacza dużą wygodę i komfort, ale także ma swoje minusy. Zużywalność tego naturalnego materiału jest dużo wyższa niż poliestru.

Dlatego jeżeli chodzimy na przykład w bawełnianych koszulkach po domu, to możemy uznać że to jest najodpowiedniejszy materiał. Jednak, jeżeli w takim ubraniu mielibyśmy pracować przez cały dzień, to w przypadku pracy fizycznej koszulka tego typu przypominałaby po całym dniu ścierkę. Każde kolejne pranie, które byłoby potrzebne bardzo często jeszcze bardziej degradowałoby koszulkę.

Na recepcję i do hotelu

Można więc śmiało przypuszczać, że ubrania z tkaniny bawełniany poliestrowej nadają się do wszelkich lekkich prac – na przykład tam, gdzie potrzebne jest ubranie firmowe z logo. Może to być na przykład strój dla recepcjonistki czy obsługi hotelowej. Są to typowe zawody, w których nie wykonujemy fizycznych prac. Nic ciężkiego nie nosimy, nie układamy towarów. Co najwyżej przemieszczamy się piechotą po dużym obiekcie.

Nasza oferta jest skierowana do wszelkich producentów odzieży. Możecie stworzyć z naszych materiałów ubrania robocze dla branż, gdzie wykonuje się prace lekkie oraz ciężkie. Można też produkować ubrania dla konkretnych zawodów typu lekarz, strażak czy pracownik fizyczny. Można wybierać spośród 110 rodzajów tkanin i dzianin, do tego występują one w 100 kolorach. Mamy też ponad 70 rodzajów dodatków krawieckich.

Zakupów możecie dokonywać na wiele sposobów. Klasycznie czyli poprzez kontakt z naszymi przedstawicielami handlowymi. Jest także możliwość zakupów online poprzez naszą platformę B2B oraz aplikację na Android lub iOS. Do tego przygotowujemy dla Was także sklep internetowy. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na temat tkanin bawełniano poliestrowych znajdziesz tutaj