tkaniny bawełniane

Tkaniny bawełniane

Tkaniny bawełniane są w ofercie naszej firmy. Polska Grupa Tekstylna zaprasza do współpracy wszystkich producentów odzieżowych. Możecie z naszych materiałów stworzyć każdy rodzaj ubrania. Największy wybór będą mieli wszyscy, którzy tworzą ubrania robocze, specjalistyczne i do konkretnych zawodów. Aczkolwiek nasza oferta jest tak szeroka, że w zasadzie każdy coś znajdzie dla siebie.

Tkaniny bawełniane – gdzie się je stosuje?

Zacznijmy od tego czym są bawełniane tkaniny, bo to może wydawać się oczywiste, ale warto umieścić tą informację w pewnym kontekście. Otóż jak wiemy, najpopularniejszymi materiałami do produkcji odzieży są bawełna i poliester. Dlatego można tworzyć albo z jednych albo drugich. Można też je ze sobą miksować, tak by dominantą był poliester lub bawełna. Zdarzają się także miksy pięćdziesiąt na pięćdziesiąt procent.

Bawełna ma inne przeznaczenie, zaś poliester inne. Dlatego jeżeli nastawiamy się na produkcję na przykład zwykłych ubrań firmowych, gdzie ma być określony kolor i ewentualnie naszyte logo, to zdecydowanie lepszym wyborem jest dominanta bawełny lub nawet sto procent.

Bawełna czy poliester?

Natomiast poliester służy wtedy, gdy praca wiąże się z wysiłkiem fizycznym. W takiej sytuacji materiał lepiej poradzi sobie z potem oraz nie zużywa się tak szybko podczas intensywnego prania. Szczególnie, gdy trzeba je wykonywać bardzo często, a niekiedy w wysokich temperaturach. Dlatego tkaniny z bawełny lub z jej dominantą mogą posłużyć jako lekkie ubrania robocze, ale takie gdzie nie wykonuje się fizycznej pracy.

Jeżeli chcielibyście nabyć nasze produkty, to możecie skorzystać z pomocy naszych przedstawicieli handlowych – kontaktując się z nimi. Można też zamawiać online poprzez aplikacje Android i iOS, a także platformę B2B.  Jesteśmy dostępni na 20 rynkach w krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Można zamawiać nasze produkty nawet w tak odległych zakątkach od Polski jak Wietnam, Brazylia czy Turcja. W ofercie mamy ponad 100 rodzajów tkanin, 110 kolorów, ponad 70 rodzajów dodatków krawieckich, akcesoria, buty, rękawiczki oraz odzież jednorazową. Wybór jest przeogromny, a nasze magazyny wypełnione po same brzegi. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat tkanin bawełnianych znajdziesz tutaj