tkanina antystayczna ESD

Tkanina antystatyczna ESD

Tkanina antystatyczna ESD jest dostępna w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej. Warto wiedzieć, że specjalistyczne ubrania robocze tworzone są z niezwykle wytrzymałych materiałów. Zaczynając od samej tkaniny, która ma właściwości antystatyczne kończąc na niciach, dzięki którym wszystko stanowi całość. Materiał antystatyczny charakteryzuje się tym, że niweluje on możliwość elektryzowania się. Szczególnie nadaje się do tworzenia mundurów i ubrań specjalistycznych w zawodach, gdzie występuje pole elektrostatyczne. Mówiąc prościej tam gdzie mogą występować wyładowania elektryczne. Dzieje się to na przykład w branży petrochemicznej, morskiej, motoryzacyjnej, chemicznej a nawet w budownictwie.

Tkanina antystatyczna ESD – komu jest potrzebna?

Dlatego też tego typu ubrania powinni nosić nie tylko strażacy, policjanci, ale też pracownicy stacji benzynowych, portów, budowlani czy pracujący na produkcji. Prąd może śmiertelnie porazić, dlatego też ubranie chroniące nie tylko przed bezpośrednim źródłem ale też przed ładunkami elektrycznymi. Dlatego na przykład w branży budowlanej może dojść do spięcia sieci elektrycznej.

Dlatego ważnym czynnikiem przy pracy specjalistycznej jest to, by pracownik miał wygodne i bezpieczne ubranie. Odzież, która powstaje z naszych tkanin i dzianin jest bardzo wysokiej jakości. Można ją prać często i w wysokich temperaturach. Doskonale wchłaniają pot, który towarzyszy przede wszystkim w zawodach aktywnych i takim, gdzie praca jest stresująca. Wszystko, co najlepsze w naszych materiałach potwierdzamy certyfikatami jakości.

W ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej mamy tkaniny i dzianiny dostępne w ponad 100 kolorach. Do tego mamy jeszcze ponad 70 rodzajów dodatków krawieckich, a do tego jeszcze mnóstwo akcesoriów i innych rzeczy, z których powstaje odzież. Dlatego też zapraszamy do współpracy wszystkich producentów ubrań – a szczególnie takich, którzy tworzą ubrania dla branż specjalistycznych i niebezpiecznych zawodów, ale też dla lekarzy, pielęgniarek i ogólnie ochrony zdrowia, kucharzy, hotelarzy itd.

Ameryka Południowa, Azja i Europa

Polska Grupa Tekstylna to firma, która działa od ponad 25 lat. Do tej pory mieliśmy ponad 4000 Klientów z całego świata. Działamy na trzech kontynentach – w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Chcielibyśmy zaprosić zainteresowane osoby do zamawiania materiałów, akcesoriów i dodatków poprzez nasze aplikacje działające w systemach Android i iOS. Do dyspozycji Klientów jest także nasza platforma B2B. Wkrótce do Państwa dyspozycji będzie również sklep internetowy. Na naszej stronie w ofercie dostępne są produkty podzielone na 8 kategorii – od ubrań roboczych, po medyczne i dla branży HoReCa, specjalistyczne i akcesoria czy buty.

Więcej informacji na temat tkanin antystatycznych ESD znajdziesz tutaj