nici trudnopalne

Nici trudnopalne

Nici trudnopalne są dostępne w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej. My doskonale wiemy co jest ważne podczas produkcji każdego ubrania do pracy. Mówimy tu o procesie, który wymaga odpowiednich materiałów: tkanin, dzianin i wysokiej jakości nici. My wszystko to posiadamy i potwierdzamy wieloma certyfikatami. Przy produkcji każdej odzieży ważny jest dobór materiałów z jakich powstaje, ale też istotne są nici, którymi jest ono zszyte. Nie zapominajmy też, że ubranie posiada również inne akcesoria krawieckie – guziki, zamki, taśmy.

Nici trudnopalne – bez nich nie ma specjalistycznego ubrania

Polska Grupa Tekstylna dysponuje pełnymi magazynami materiałów. Ponad 100 kolorów, 70 rodzajów akcesoriów, buty, rękawice i inne materiały ochronne. To wszystko co mamy nadaje się do produkcji ubrań roboczych dla całych sektorów gospodarczych – od ratowników, strażaków, przez elektryków, spawaczy po branże jeszcze bardziej specjalistyczne. Z naszych materiałów możemy też wyprodukować zwykłe ubrania robocze i firmowe. Możecie także wyprodukować ubrania ocieplane.

Każde z tych ubrań musi posiadać porządny materiał oraz porządne nici. W przypadku pracy, gdzie jest ogień, iskry, gorąco to musimy użyć nici trudnopalnych – jak i reszty materiału. Generalnie tego typu ubranie chroni pracownika przed niebezpieczeństwem. Kluczowym elementem tego typu ubrania są nici szwalnicze trudnopalne, a to dlatego że bez nich nawet najlepsze ubranie by się dosłownie rozpadły. Spalone nici mogłyby doprowadzić do uszkodzenia reszty elementów odzieży.

Jak wygląda praca strażaka?

Przyjrzyjmy się pracy strażaka. Jego ubranie jest narażone na zużycie dużo bardziej niż zwykłe. Proste ubranie, takie noszone przez każdego na co dzień nie musi być specjalnie wytrzymałe, bo człowiek nie funkcjonuje w ekstremalnych warunkach. Te czasem mu towarzyszą, ale jest to wyjątek. U strażaków natomiast jest to raczej reguła.

Gaszenie pożaru, usuwanie skutków wypadku drogowego czy katastrofy spowodowanej przez warunki atmosferyczne wymaga wielu umiejętności, ale też pracy w różnych warunkach. Mamy przecież 4 pory roku, temperatury od minus kilkudziesięciu stopni do plus kilkudziesięciu, wiatry, deszcze, palące słońce. Jeżeli do tego dodamy bardzo gorące pomieszczenie, w którym jest pożar to mamy pełną rozpiętość warunków w jakich pracuje strażak. Dlatego też jego ubranie musi być odporne na te warunki, ale nie tylko. Ubranie musi być tez czyste, dlatego pranie odzieży roboczej odbywa się intensywnie, w wysokich temperaturach wody, w specjalistycznymi chemikaliach. Dlatego też materiały i nici muszą być również gotowe na coś takiego.