nici szwalnicze trudnopalne

Nici szwalnicze trudnopalne

Nici szwalnicze trudnopalne są dostępne w naszej ofercie. W Polskiej Grupie Tekstylnej doskonale wiemy jak ważna jest produkcja każdego ubrania do pracy. Jest to proces, który wymaga nie tylko odpowiednich materiałów: tkanin, dzianin o wysokiej jakości, ale także nici. My wszystko to posiadamy i potwierdzamy wieloma certyfikatami. Przy produkcji każdego ubrania ważny jest dobór materiałów z jakich powstaje, ale też istotne jest połączenie. Do tego służą właśnie nici. Nie zapominajmy też, że ubranie posiada inne akcesoria krawieckie – guziki, zamki, taśmy.

Nici szwalnicze trudnopalne – po co są?

Każde ubranie musi posiadać porządny materiał, ale też porządne nici. Szczególnie, gdy mówimy o branży, gdzie w pobliżu mamy do czynienia z ogniem. Jeżeli praca odbywa się w wysokich temperaturach bo w pobliżu pali się ogień lub też są iskry. Mogą one doprowadzić do zapalenia się. Mamy też rozgrzane kawałki metalu, to w każdym z tych przypadków potrzebne jest specjalistyczne ubranie. Czyli wykonane z materiałów trudnopalnych czyli w zasadzie takich, które nie mogą się przypadkowo zapalić. Także takich co chronią pracownika przed niebezpieczeństwem. Kluczowym elementem takiego ubrania są nici szwalnicze trudnopalne, a to dlatego że bez nich nawet najlepsze ubranie mogłoby się rozpaść. Spalone nici mogłyby doprowadzić do uszkodzenia reszty elementów odzieży.

Trudna praca strażaka

Warto pamiętać, że ubranie specjalistyczne jest narażone na zużycie dużo częściej niż zwykłe ubranie. Dlatego też materiały, z których powstaje muszą być bardzo wytrzymałe. Proste ubranie, takie które nosimy każdego dnia – nie zużywa się zbyt mocno, bo jest po prostu noszone w zwykłych temperaturach i warunkach. W pracy specjalistycznej, gdzie potrzebne jest trudnopalne ubranie – na przykład u strażaka nie tylko mamy do czynienia z ogniem. Gaszenie pożarów odbywa się wiosną, latem, jesienią i zimą czyli w każdą porę roku, gdzie są zupełnie inne warunki atmosferyczne. Dodajmy tylko, że gaszenie pożaru odbywa się z zewnątrz, ale też strażacy ratujący życie wchodzą do wewnątrz, gdzie mogą panować temperatury ekstremalne.

Teraz wyobraźmy sobie ubranie, w którym pracują – musi być odporne na wiatr, deszcz, ogień, wodę, bardzo wysoką temperaturę, ale też bardzo niską temperaturę zimą. Jeżeli akcja odbywa się gdzieś na drodze biegnącej niedaleko bagien, to musi być też odporne na wysoką wilgoć. Pamiętajmy, że ubranie do pracy musi być też czyste, toteż wypranie takie ubrania to znów wysokie temperatury i intensywne pranie w specjalistycznych środkach piorących. Materiały, z których takie ubrania stworzone mają bardzo wytrzymałe materiały. Teraz pomyślmy sobie o innych sektorach gospodarki, gdzie mamy wiele wiele innych czynników.

Więcej