Flanela koszulowa

Flanela koszulowa – zapewne pierwsze skojarzenie z takim terminem wygląda tak, że widzimy przed sobą koszulę wykonaną z flaneli. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie, bo chodzi o materiał z którego koszule można wykonać. Dodajmy tylko, że wykorzystywane są one jako odzież robocza, aczkolwiek był czas, gdy była bardzo modna do noszenia na co dzień. Po co się pracuje w tego typu koszulach i czym jest flanela? Tego dowiesz się z tekstu, który właśnie czytasz.

Flanela koszulowa – idealna do docieplenia

Przede wszystkim zacznijmy od wyjaśnienia czym jest flanela. To taka miękka, ale masywna tkanina bawełniana albo wełniana. Jej największą zaletą są dobre właściwości termoizolacyjne. Najpopularniejszy to jest materiał przy produkcji piżam i pościeli. Kto nie lubi jak mu jest ciepło podczas snu? Są jednak także zawody, w których musi być ciepło. Na przykład, gdy musimy zaglądać do lodówki czy zamrażarki? W dużych restauracjach to nie są urządzenia tylko całe pomieszczenia. Jeżeli mamy tak na przykład wypakować towar, to w kurtce będzie nam za gorąco, bo jesteśmy w ruchu. Flanela natomiast wystarczająco nas ociepli.

Ogromną zaletą flaneli koszulowej jest to, że nie trzeba jej prasować, bo się nie gniecie. Dlatego jest tak chętnie używana. Dodatkowym atutem tkaniny jest to, że jest oddychająca, przyjemna w dotyku, a przez to nie powoduje podrażnień. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie.

Na wiele godzin pracy

Warto jeszcze wspomnieć o koszulach wykonanych z tego miękkiego i ciepłego materiału. Jako, że nie powoduje podrażnień, to podczas pracy w takiej można wykonywać wiele czynności w ruchu bez narażania się na otarcia. Szczególnie, że ubranie nie musi być luźne, lecz może przylegać do ciała. Produkty wykonane z tej niezwykłej tkaniny gwarantują idealną cyrkulację powietrza pomiędzy ciałem a otoczeniem. Przy wielogodzinnym wykonywaniu obowiązków jest to niewątpliwie ogromna korzyść dla każdego, kto ją nosi.

Polska Grupa Tekstylna posiada w swojej ofercie taki produkt jak flanela koszulowa. Tkanina jest dostępna w bardzo dużych ilościach, dzięki czemu możemy zaspokoić potrzeby największych zakładów produkujących odzież roboczą.

Więcej informacji na temat flanel koszulowych znajdziesz tutaj