dzianiny poliestrowe polary

Dzianiny poliestrowe polary

Dzianiny poliestrowe polary to materiał, który jest dostępny w ofercie Polskiej Grupy Tekstylnej. Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów odzieżowych. Zacznijmy jednak od wyjaśnienia kilku podstawowych spraw bowiem mamy tu do czynienia z niezwykłym, ciekawym miksem materiałów.

Dzianiny poliestrowe polary – co to za materiały?

W świecie krawiectwa mamy podział na tkaniny i dzianiny. Być może niektórzy nie wiedzieli że nie jest to to samo. Jedno i drugie to przecież jest materiał. Tylko zupełnie inaczej stworzony. Już w samej nazwie określona jest technika tworzenia. Tkaninę stworzymy poprzez tkanie, zaś dzianinę poprzez dzianie. W efekcie mamy pożądany półprodukt, z którego może powstać ubranie. Warto pamiętać, że potrzebujemy też nici, dodatków krawieckich i niekiedy dodatkowych akcesoriów.

Poliester jest natomiast materiałem syntetycznym, który doskonale nadaje się w przypadku intensywnego używania. Struktura stworzona z poliestru jest bardzo wytrzymała, można ją wiele razy prać nawet w najwyższych temperaturach. Jeżeli ktoś ma pracę fizyczną, to jest to dla niego materiał idealny. Bowiem przy każdej pracy fizycznej człowiek intensywnie się poci. Dlatego jeżeli codziennie chodzi do pracy, to trudno by zakładał coraz brudniejsze ubranie. Jeżeli mamy natomiast takie zawody jak lekarz, kucharz czy pracownik budowlany to dodatkowo nie tylko ubranie jest przepocone, ale zwyczajnie poplamione. Dlatego potrzeba jest, by prać je często i wysokich temperaturach. Poliester do tego idealnie się nadaje.

Ciekawy miks

Ostatnim materiałem jaki omówimy jest polar. Jest to coś, co powoduje że ubranie jest ocieplone. Dlatego przydaje się na warunki, w których panuje niska temperatura. Praca w chłodni, na zewnątrz wiosną lub jesienią – to są właśnie te momenty, gdy potrzebować będziemy polaru.

Wracając do tematu głównego. Tak jak pisaliśmy – dzianina poliestrowa z polarem jest to ciekawy miks trzech materiałów, dzięki któremu uzyskujemy ciekawe efekty i niezwykłą praktyczność. Miękka, przyjemna w dotyku, jednocześnie grzejąca i nadająca się do intensywnego używania. Brzmi trochę jak przepis na ubranie superbohatera. I w zasadzie tak jest – wszyscy pracownicy, którzy wykonują ciężką pracę powinni nosić ubranie z tego materiału.

Więcej informacji na temat dzianin poliestrowych i polarów znajdziesz tutaj